Deprese

Na klinice Adicare se specializujeme na léčbu všech typů depresivních poruch. Deprese je totiž velmi široký pojem, existuje poměrně široké spektrum psychických potíží, které se projevují markantním propadem nálady i fyzických sil. Existují reaktivní deprese, endogenní deprese, rekurentní deprese, úzkostně-depresivní poruchy, cyklothymie, dysthymie a další. 

Proto je na počátky léčby důležitá diagnostická konzultace, abychom byli schopni zjistit o jaký druh depresivní poruchy se jedná. Někdy se jedná o samostatnou poruchu, jindy o duální diagnózu, tedy souběh dvou psychických onemocnění. U některých typů afektivních (depresivních) poruch lze trvalého výsledku docílit intenzivní psychoterapií, jindy je vhodné terapeutický proces podpořit i šetrnou medikací. 

Podrobné informace o příznacích, druzích a léčbě depresivních poruch naleznete naleznete ZDE

Pamatujme, že se slovem "depka" v běžné řeči označují i různé spleeny, špatné nálady a další přechodné stavy, které nelze s depresivními poruchami zaměňovat. To, co mi pomůže se dostat ze špatné nálady, může trpícímu ve stavu ataky deprese velmi uškodit. 

Jak hovořit s člověkem, který trpí depresí?