Psychoterapie

Klinika Adicare nabízí jako jediné ambulantní centrum v ČR veškeré služby o duševní zdraví pod „jednou střechou“. Psychoterapie, psychiatrie psychodiagnostika, cílená klinicko-psychologická vyšetření, individuální i skupinová terapie, komplexní péče o psychické zdraví mládeže a relaxační, svalová i dechová terapie. Tým kliniky Adicare tvoří padesát odborníků a pomáháme našim klientům již déle než deset let.

Naše služby můžete využít v Praze, Brně a v Litoměřicích. Terapie na naší klinice začíná vždy nezávaznou vstupní diagnostickou konzultací.

Při této příležitosti společně pojmenujeme Vaše obtíže, pokusíme se je zasadit do hlubšího kontextu a zamyslet se i nad jejich možnými příčinami či spouštěči. Často s klienty přicházíme i na přidružené psychické problémy, které často bagatelizujeme nebo si jich nejsme vědomi a přitom hrají pro kvalitu našeho psychického zdraví důležitou roli.

Během vstupní konzultace zvážíme rovněž míru závažnosti potíží a v případě potřeby můžeme terapeutický proces podpořit šetrnými, moderními léky.

Diagnostikující psycholog Vám navrhne vhodnou psychoterapeutickou metodu a také Vás obeznámí se základními principy a postupy zvolené metody. Vše probíhá na partnerské úrovni, každý klient má dopředu právě vědět, jaké cíle si psychoterapie klade, jakým způsobem bude vedena, jaký druh aktivní spolupráce bude od klienta vyžadovat. Jedině tak se klient může rozhodnout hned na začátku terapeutického procesu, zda mu daný přístup vyhovuje a dává smysl.

Nakonec diagnostikující psycholog klientovi doporučí několik vhodných psychoterapeutů, kteří danou metodu ovládají a mají s daným problémem zkušenosti a prokazatelné pozitivní výsledky. Zohledňujeme samozřejmě i přání klienta s ohledem na věk, pohlaví či temperament jeho budoucího „spolubojovníka“.